miniRecenzja #22: Wróćmy do Wizji

Wróćmy do Wizji

Tytuł: Głos
Autor: Anne Bishop
Seria: Efemera
Wydawnictwo: Initium
Ilość stron: 112
Cena empik.com: 21,49 zł

Opowieść rozpoczyna się w małej wiosce nieopodal miasta Wizja, gdzie ludzie nie znają smutku ani rozpaczy. Jednak ta na pozór szczęśliwa społeczność skrywa przerażającą tajemnicę. Kiedy Nalah była małą dziewczynką nie rozumiała, dlaczego zawsze gdy była smutna, rodzice kazali jej zanosić ciastka niemej dziewczynce nazywanej Głosem. Wiedziała jedynie, że wszystkie jej smutki znikną. Gdy Nalah dorosła, odkryła mroczną prawdę, a wtedy zapragnęła uciec z wioski, która stała się jej więzieniem. Zrozumiała, że aby w pełni odzyskać wolność, musi się wybrać do Świątyni Smutku…/empik.com

„Nazywali ją Głosem, ponieważ go nie miała.”

Bishop zaserwowała mi powrót do Efemery, który pokochałam. Szkoda, że trwało to tak krótko, jednak znów przypomniałam sobie za co Bishop należy do moich ulubionych autorek. Głos jest krótkim opowiadaniem, ale tłumaczy kilka spraw zawartych w ostatniej części serii Efemery: Moście Marzeń. Akcji nie ma dużo, jednak jest to sprawne, ładnie napisane opowiadanie, które bardzo mi się podobało. Nie będę go oceniać, bo wiadomo, że Anne Bishop zawsze zasługuje na szóstkę.

Co do dwóch pierwszych rozdziałów Pisane szkarłatem.. NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!! Po prostu chciałabym już mieć tą książkę w swoich łapkach i móc przerzucać kartki palcami, po dwóch rozdziałach wiem, że szykuje się coś wielkiego, coś czego jeszcze nie było. Nakręciłam się na Simona, jednak trochę boje się o to, że pojawia się w formie Wilka, nie wiem czy nie za bardzo będzie kojarzyć mi się z wilkołakami. Jednak na razie jest pięknie, nie psujmy tego. Czekam. Przybywajcie INNI!

Książka pochodzi z zasobów własnych.

Mało oryginalna

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s